SST-1

Świętokrzyski Szlak Turystyczny 1

Przygotowaliśmy dla Was quadowców tym razem lajtową imprezę o nazwie SST-1 :)
Chielibyśmy spotkać się z Wami i Waszymi rodzinami w terenie. Chcemy, żebyście pokazali swoim rodzinom jakie były Wasze ciężkie chwile na rajdach QUADOWE BEZDROŻA.
Robiąc ten turystyczny wypad odwiedzicie również miejsca, w których zdobywaliście pieczątki – oczywiście wjazd do “gniazda” i zdobywanie pieczątek tym razem jest nieobowiązkowe.

SST-1 to trasa off-roadowa przygotowana aby pokazać województwo świętokrzyskie na powierzchni a także… pod ziemią.
Odwiedzimy ruiny jednego z zamków na pograniczu województw mazowieckiego i świętokrzyskiego, Podziemny Szlak turystyczny w mieście Opatów a także zlokalizowane najbliżej bazy rajdu Krzemionki Opatowskie, w których tysiące lat temu wydobywano ówczesne złoto – krzemień.

Nasza wycieczka to półtoradzienny wypad z 1 noclegiem i nocną biesiadą przy ognisku. Trasa wynosi około 220 km ale na trasie spotkacie różne przeszkody terenowe, łącznie z przeprawami przez rzeki, błota, wiodąca przez malownicze wąwozy oraz wzniesienia Gór Świętokrzyskich. Oczywiście przeprawy te są do pokonania w dwie osoby na quadzie. A niech połówki poczują na własnej skórze trochę wody, błota i kurzu w ząbkach.

3 terminy do wyboru:
16-17 czerwca 2018 r.
07-08 lipca 2018 r.
18-19 sierpnia 2018 r.

Pamiętajcie, jedziemy bezciśnieniowo a liczbę QUADÓW ograniczamy do MAX 10 quadów.

Koszt wyjazdu

Koszt wyjazdu wynosi 350 zł ZA 1 OSOBĘ i obejmuje: przygotowanie trasy, opłaty środowiskowe, wjazd na prywatne posesje, użytkowanie terenów, wejścia do muzeów i zwiedzanie z przewodnikami,
a także nocleg z soboty na niedzielę oraz wyżywienie:
Sobota – hotel: śniadanie, kawa / obiad na trasie / w hotelu: kolacja oraz nocne ognisko z kiełbachami oraz innymi zimnymi przekąskami (napoje wszelkiego rodzaju każdy organizuje we własnym zakresie aczkolwiek na spróbowanie na pewno coś będzie od QB :) )
Niedziela – śniadanie i obiad w hotelu.

Opłaty należy dokonać najpóźniej na TRZY tygodnie przed datą imprezy na konto:
05 1020 1055 0000 9902 0384 7134
J.P.SOUND Jarosław Padyasek

w tytule dane osoby zgłaszającej.
Po upływie powyższego terminu osoby z listy podstawowej są usuwane a na tą listę wpisywane są osoby z listy dodatkowej.

PROSIMY o JAK NAJSZYBSZĄ WPŁATĘ I KONTAKT W SPRAWIE REZERWACJI NOCLEGU.

Dla osób przyjeżdżających z dziećmi mniejszymi lub większymi proponujemy spędzenie czasu w Parku Jurajskim w Bałtowie, w Parku Linowym Skarbka lub …. https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/

Plan imprezy:

Spotykamy się w sobotę od godziny 8.00. Meldujemy się w hotelu, jakaś szybka kawa
i o 10.00 ruszamy w trasę do ruin zamku w Iłży. Do pokonania mamy 40 km. W ruinach robimy kilka pamiątkowych fotek
i około godziny 12.00 uciekamy dalej aby na pieszo zwiedzić Podziemną trasę w Opatowie. Droga do Opatowa poprowadzi nas przez
lasy iłżeckie a w pobliżu Ostrowca przeprawimy się przez rzekę Kamienną. Potem już tylko kilka szutrów, górek i wąwozów i będziemy na… obiadku :).Ten odcinek ma długość około 70 km więc obiad jemy
około godziny 15.00. Po obiadku ruszamy w krótki 15 kilometrowy odcinek do Opatowa. Tutaj wraz z przewodnikiem zwiedzamy podziemne miasto. Zajmie nam to około 1 godziny.
Około godziny 17.00 wyruszamy w podróż powrotną, która zajmie nam około 4 godzin, a długość odcinka to około 120 km.
I tak oto około godziny 20.00 meldujemy się w bazie imprezy. Tu jemy kolację.
Dla wszystkich rządnych wrażeń szykujemy odcinek nocny. Odcinek ten jest oczywiście NIEOBOWIĄZKOWY. Startujemy około godziny 21.00. Trasa nocna ma około 50 km długości i jest trasą na tyle trudną, że będzie możliwe nawet użycie wyciągarek (w zależności od pogody). Przeprawimy się przez wąwozy i rzekę. Na niektórych odcinkach trasa będzie wymagała zejścia pasażera z quada. Na pokonanie nocnego odcinka przewidujemy 3 godziny. Około północy wracamy do bazy i dołączamy do biesiadujących połówek.
O godzinie 0X.37 idziemy na nocny spoczynek aby wstać na śniadanie na godzinę 10.00. O godzinie 11.30 wyruszamy na trasę wiodącą do Krzemionek Opatowskich. W tym podziemnym muzeum usłyszymy bardzo ciekawe opowieści o tym jak tysiące lat temu wydobywano ówczesne “złoto”. Po godzinnym zwiedzaniu wracamy do bazy. W obie strony nie poruszamy się żadnymi drogami asfaltowymi. Do bazy wracamy około godziny 15.00. Tutaj jemy obiad i rozjeżdżamy się do domów.

<<< UWAGA >>>

Prosimy abyście mieli w pełni naładowane smartfony. Będziemy z nich korzystać podczas poruszania się po tracku.

Prosimy o wypełnienie formularza.

Wszystkie pola są wymagane

(form ‘form-3’ not found)